Noored muusikud võistlesid edukalt

Veste Roosaar
, toimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Noored viiuldajad koos žüriiga.
Noored viiuldajad koos žüriiga. Foto: Erakogu

Pärnu muusikakooli viiuli- ja tšellomängijad olid siinse regiooni konkursil väga edukad, üleriigilisele konkursile pääses mõõtu võtma seitse tšellisti ja kolm viiuldajat, peale selle Häädemeeste muusikakooli viiuli eriala õpilane.

Noorte keelpillimängijate konkursil Pärnus, Eesti muusikakoolide liidu noorte interpreetide konkursi ühes eelvoorus osales Häädemeeste, Orissaare, Kuressaare, Viljandi ja Pärnu muusikakoolist ühtekokku 33 noort muusikut.

Tšelliste hindasid Peeter Paemurru, Reet Mets ja Ardo Västrik, viiuldajaid Mirjam Kerem, Kristel Eeroja-Põldoja ja Mare Teearu.

Tšello eriala esimeses vanuserühmas (kuni 10aastased) noppis Pärnu muusikakool kõik auhinnakohad. Esikoha võitis Kristel Täker, tema õpetaja on on Irina Matveus. Teise koha sai Albert Press ja kolmanda Kaisa Talts (õpetaja Heli Sommer). Kiituskirja hea esinemise eest pälvis Alexia Laanemets (õpetaja Irina Matveus).

Teise vanuserühma (11–12aastased) esikoha võttis vastu Brigite Kerge ja teise koha Kendra Veskimägi (Heli Sommer), kolmas oli Erik Viik (Irina Matveus) – kõik taas Pärnu muusikakoolist.

Neljandast vanuserühmast (15–19 aastased) tõi parima koha Pärnu muusikakooli Erik Smirnov (Irina Matveus).

Viiuli eriala esimeses vanuserühmas olid Pärnu muusikakooli kasvandikud väga edukad: esikohta jagasid Maria Mänd (Tatjana Günter) ja Aksel Verlin (Anu Mänd),

Kolmandaks tuli Elbe Reiter (Anu Mänd). Kiituskirja parima kohustusliku pala ja hea esinemise eest sai Juuli Kõrre (Anu Mänd).

Teise vanuserühma teise koha ja kiituskirja parima kohustusliku pala eest pälvis Adriana Mass Häädemeeste muusikakoolist (Valeria Rjumina).

Pärnumaa, Tartu ja Lõuna-Eesti regiooni löökpilliõpilaste konkurss oli Pärnu muusikakooli õpilastele samuti edukas. Nii sai Johannes Veike teise ja Matias Nurmik kolmanda koha. Üleriigilisse finaali pääses edasi ka Jürgen Luhaoja. Nende õpetaja on Olav Kund ning klaverisaatjad Marika Kapp ja Irina Oad.

Üleriigiline konkurss toimub 17. märtsil Eesti muusika- ja teatriakadeemias ja sinna pääsesid kõik esimese kuni kolmanda koha omanikud.

Märksõnad

Tagasi üles