Pärnakate väravad aitasid Põhja-Iirimaa alistada

Kaire Palmaru mängib klubijalgpalli Pärnu jalgpalliklubi eest.
Kaire Palmaru mängib klubijalgpalli Pärnu jalgpalliklubi eest. Foto: ANTS LIIGUS/PRNPM/EMF

Eesti naiste jalgpallikoondis teenis maailmameistrivõistluste valikturniiri teise võidu, alistades Kadrioru staadionil kodupubliku ees Põhja-Iirimaa 2:1.

Eesti naiskonna väravate eest hoolitsesid pärnakad. 15. minutil oli täpne Anastassia Morkovkina ning 16 minutit hiljem jõudis sihile Kaire Palmaru. Põhja-Iirimaa ainsa värava lõi Alexandra Hurst 59. minutil.

MM-valikturniiri 1. alagrupis on Eesti nüüd kahe võidu ja kolme kaotusega neljas, jäädes vaid silma kaugusele Serbiast, kellega 19. juunil mängitakse Rakveres. Tabelis kolmandat kohta sihtival Eestil on seega hea võimalus revanšiks, sest märtsi lõpus võõrsil kaotati 0:4.

Alagruppi juhib Prantsusmaa 18 punktiga (6 mängust), kellele järgnevad Island 15 (6), Serbia 7 (6), Eesti 6 (5), Põhja-Iirimaa 3 (5) ja Horvaatia 1 (6) punktiga.