Tamur Talviku kihutas Itaalias pjedestaalile

Tamur Talviku.

Noorte motokrossi Euroopa meistrivõistlustel 65 ccm klassis kihutav Pärnu poiss Tamur Talviku võitis viiendal etapil Itaalias Ponte Egola rajal kahe sõidu kokkuvõttes kolmanda koha.

Etapivõidu teenis slovakk Richard Sikyna ja teiseks tuli itaallane Filippo Zonta. Sarja liider, Saksamaa poiss Brian Hsu ei pääsenud Itaalia osavõistlusel kvalifikatsioonist põhisõitudesse.

Kaks etappi enne meistrivõistluste lõppu asub 139 punkti kogunud Talviku EMi edetabeli neljandal real. Sarja liider on Hsu 191 punktiga, kellele järgnevad hollandlane Noud van Kraaij 188 ja Sikyna 152 punktiga.

Kokku on EM-sarja sõitudes punkte saanud 45 motopoissi 18 riigist. Teistest eestlastest asub Jan Jakobson pingerea kaheksandal ja Karl-Robert Reinike 19. kohal.