Ühine koristuspäev tugevdas kogukonnatunnet

Silja Joon
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Vahenurme koolis peeti aiavärvimise talguid.
Vahenurme koolis peeti aiavärvimise talguid. Foto: Tarvi Tasane

Pärnumaa “Teeme ära!” maakondlik koordinaator Krista Habakukk oli rahul, et inimeste hoiak talgutesse on muutunud. “Enam ei pea põhjendama, miks seda on vaja või miks me peame teiste järelt koristama ja mis kasu me sellest saame,” rääkis koordinaator.

Sedakorda oli kõrgemal osalejate huvi kokku tulla, ühiselt aega veeta ja midagi kasulikku teha. Üleriigilise talgupäeva “Teeme ära!” raames osales laupäeval Pärnumaal 146 kohas kokku 3352 talgulist ja korraldajate andmeil oli ettevõtmisel kaasalööjaid mullusest rohkem.

Habakukk nentis, et koolid ja lasteaiad on avastanud, et talgud on hea võimalus kokku tuua personal, lapsevanemad ja kasvandikud, kes siis üheskoos õppeasutuse ümbruse korrastamisele käed külge panevad. Näiteks tulid Vanalinna põhikooli õpilased Habakuke juurde nõu küsima, kuidas talguid algatada ja mida selleks on vaja teada ja teha.

Märksõnad

Tagasi üles