Kindlustusfirma: kortermajade trepikodades võiks olla suitsuandurid

Suitsuandur.

FOTO: ANTS LIIGUS/PRNPM/EMF

RSA Kindlustuse hinnangul aitaks tuleohutuse suurendamisele kaasa suitsuandurite suurem levik ja ühistute eestvedamisel võiks andurid paigaldada kortermajade trepikodadessegi.

„Põleng korterelamus ähvardab mitmekümne pere elu ja vara ning nagu näitab RSA Kindlustuse kogemus ja päästeameti tuleohutuse järelevalve, ei saa pahatihti loota, et põlengukoldega korteris on andur olemas. Andurite lisamine trepikodadesse suurendab tõenäosust, et põleng avastatakse kiiresti. Pealegi on avalikus kohas oleval anduril kasvatuslik ja meeldetuletav mõju. Samas ei asenda üks andur teist ja korterid ja teised eluruumidki peavad olema kaitse all. Töökorras suitsuandur on kõige lihtsam ja odavam vara- ja elukindlustus,“ ütles RSA kahjukäsitluse juht Eero Link.

Märtsis vaatas päästeamet üle 854 eluruumi, millest üle veerandil ehk 244 kodul esines puudusi. Igas kuuendas kontrollitud kodus oli probleeme suitsuanduriga. Päästeameti teatel suitsuandur kas puudus, sellel oli unustatud patareid vahetada või andur oli valesti paigaldatud. Samuti ei leitud töökorras suitsuandureid peaaegu ühestki eluruumist, kus toimusid hukkunuga tulekahjud.

Suitsuandurid on pea viis aastat olnud kohustuslikud ja anduri puudumine võib tuua kaasa kuni 1200eurose rahatrahvi.

Tagasi üles