T, 7.02.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Eliise puhkusepesa avas uksed

Lisatud ERR.ee video!
Annika Poldre
, toimetaja
Eliise puhkusepesa avas uksed
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Seitsmeaastane Karel on esimest päeva hoiukodus kasvataja Lisanne Lergi (vasakul) hoole all. Teda toetab pildistamise hetkel MTÜ Eliise Puhkusepesa juhatuse liige Anu Pikk.
Seitsmeaastane Karel on esimest päeva hoiukodus kasvataja Lisanne Lergi (vasakul) hoole all. Teda toetab pildistamise hetkel MTÜ Eliise Puhkusepesa juhatuse liige Anu Pikk. Foto: Urmas Luik

Reedel avati Pärnus esimene sügava puudega lastele mõeldud hoiukodu Eliise puhkusepesa. Pärnu toimetulekukooliga ühe katuse all asuvas hoiukodus on esialgu kohta neljale lapsele, kelle kasutada on kolm ruumi.

Avamispäeval oli kodus kolm last. Kuueaastase Rasmuse ema Kaidi Truus rääkis, et tema pojal on väga nõrk immuunsüsteem. Kui Rasmuse tervis hoiukodus vastu peab ja ta seal ei haigestu, on see perele suureks abiks.

“Me pole mõelnudki veel, mida saaksime teha või kuhu minna, kui Rasmust pole kodus,” rääkis Kaidi, kes 2005. aastal Tartust Pärnusse kolis. Näiteks pojaga liinibussiga Tartusse sõitmine tähendaks kahe kotitäie ravimite kaasavõtmist. See paneb mõtlema, kas üldse minna.

Märksõnad
Tagasi üles