Sisukord
Paberleht
Postimees

Kommentaar: Algamas on väike ja suur sõda

3 min lugemist
John Kerry veenis Kurdistani juhti Massoud Barzanit (paremal) mitte loobuma dialoogist Bagdadiga. FOTO: Reuters

Öelgem kohe, et mitte Ukrainas, kus käib ja jätkub kodusõda. Aga nagu rahvusvaheliste konfliktidega ikka ja jälle – kuna maailmas jagub sügelevate kätega seltskondi, leidub alati keegi, kes teise konflikti varjus püüab oma püha üritust edendada ehk siis kallab õli tulle.

Tellijale Tellijale

Väiksema sõjana pean silmas Iisraeli uut kättemaksuoperatsiooni. Mäletatavasti rööviti 12. juunil Läänekaldal kolm juudi noorukit ja Iisrael pani süü selles kohe palestiinlaste Hamasi rühmitusele, mis oli 2006. aastal autonoomia parlamendivalimistel võitnud seni võimul olnud Fatahi, ent suutis oma valitsuse ametisse panna vaid Gaza sektoris. Pärast seda kujunes seis, kus Iisrael oli vaenujalal Gaza sektoriga, Läänekallas, kus toimetab palestiinlaste liider Mahmoud Abbas, oli aga suhteliselt rahulik. Tänavu mais-juunis suutsid Hamas ja Fatah kokku panna ühisvalitsuse ning on iseloomulik, et kohe pärast noorukite röövimist nõudis Iisraeli peaminister Benjamin Netanyahu Abbasilt hamaslaste väljatõstmist valitsusest.

Jõu näitamise areeniks sai Läänekallas, kus Iisraeli jõustruktuurid pidasid kinni 330 „Palestiina aktivisti“, kellest 240 olid hamaslased, nende hulgas kümmekond Palestiina parlamendi liiget eesotsas spiikri Aziz Dzeikiga.

15.07.2020 16.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto