Päästeteenistus hoiatab, et metsad on tuleohtlikud, ja tuletab meelde, et looduses tohib lõket teha ainult maaomaniku poolt eelnevalt ettevalmistatud ja tähistatud kohas. Lõkke jäägid tuleb kustutada veega.
Päästeteenistus hoiatab: metsad on tuleohtlikud
Kuigi ulatuslikumad metsatulekahjud jäävad ülemöödunud aastasse, on põhjust ettevaatuseks. 2008. aastal põles Vihterpalus 850 hektarit metsa, samal suvel Narva karjääris ja Puhatu rabas levinud tulekahju suuruseks hinnati mõlemal juhul ligikaudu 400 hektarit.
Enamik looduses puhkevatest tulekahjudest saab alguse inimese käe läbi kas teadlikust või teadmatust hooletusest. Metsatulekahju kustutamine on päästeteenistusele väga aeganõudev ja ressursimahukas ning looduse taastumine põlengust võtab aega aastakümneid.
Loodustulekahjude ennetamiseks kontrollivad tuleohutuse inspektorid eeloleval nädalal koos RMK puhkealade loodusvahi ja keskkonnainspektoritega Lääne-Eesti puhkealasid. Kontrollitakse, kuidas inimesed looduses lahtise tulega ümber käivad.
Nõuanded:
- Looduses tohib lõket teha ainult nendes kohtades, kus maaomanik on lõkkeaseme eelnevalt ette valmistanud ja tähistanud. Riigimetsas on RMK puhkealadel lõkkeplatsid, kus on sädemepüüdjatega lõkkealused.
- Ka grillahju tohib kasutada ainult tähistatud lõkkeplatsidel.
- Metsas tohib suitsetada ainult tähistatud lõkkeplatsidel.
- Mootorsõidukiga tohib sõita ainult tee peal. Turbapinnasega maastikul sõites võib turbatolm kuumale summutile või muule mootori osale sattuda ning tulekahju põhjustada, samuti võib mootorsõiduki kuumad väljalaskesüsteemi osad süüdata kuiva metsataimestiku või heina.