Sisukord
Paberleht
Postimees

Marek Väljari: Naabrivalve on üles ehitatud kolmele märksõnale, need on hooli, märka, reageeri.

8 min lugemist
“Turvalisus hakkab meist endast pihta, sest nii palju kui me ise märku anname, et siin on vara kergesti kättesaadav, viiaksegi reeglina ära see, mis ripakil,” möönis MTÜ Eesti Naabrivalve tegevjuht Marek Väljari. FOTO: Ardi Truija

Eramu hoovist varastati aiavoolikukäru, õuest vanametalli, keldrist ketassaelõikur, sadamast paat, kuurist murutrimmer, traktorilt aku – need on vaid mõned näited politsei- ja piirivalveameti ööpäeva jooksul registreeritud sündmuste infost, mis ei jäta kahtlust, et elanikel endal tuleb rohkem panustada oma piirkonna turvalisuse suurendamisse koostöös naabritega.

Tellijale Tellijale

Kilingi-Nõmme linnapäevadel tutvustas ennast MTÜ Eesti Naabrivalve, mittetulundusühing, mis loodi kodanikualgatuse korras 5. mail 2000 ja millega on kodumaal liitunud üle 11 000 majapidamise rohkem kui pooles tuhandes piirkonnas. Pärnumaal on moodustatud 19 naabrivalve sektorit 251 majapidamisega.

Ühingu tegevuse eesmärk on elanike turvalisuse suurendamine kodudes ja nende lähemas ümbruses kohalike enda energilise tegutsemisega. Seega naaber valvab naabrit ja koos valvavad nad koduümbrust, panevad tähele ja edastavad info kutsumata külalistest naabrilt naabrile ja vajadusel politseile.

28.05.2020 29.05.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto