N, 8.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Kingitud bambusevars kasvas 4,5 meetri pikkuseks

Eno-Gerrit Link
, veebitoimetaja
Facebook Twitter
Comments
Üheksa aastat kingiks saadud bambusevarrest on kasvanud 4,5 meetri kõrgune puu, mis ei taha majja enam ära mahtuda.
Üheksa aastat kingiks saadud bambusevarrest on kasvanud 4,5 meetri kõrgune puu, mis ei taha majja enam ära mahtuda. Foto: Maarja Leht

Pärnakas Maarja Lehe perele üheksa aastat tagasi koos lillikimbuga majaõnneks kingitud bambusepulk on kavanud ligi nelja ja poole meetri pikkuseks ja perel on mure, et taim majja ära mahutada.

„Meile tõid selle majaõnne soolaleivalised aastal 2005. Aasta pärast oli pambus umbes minu pikkune (1,65), varsti pärast juba küündis köögi laeni ehk oli umbes 2,4meetri kõrgune,“ seletas Leht. „Kui sellest lillepoodides rääkisin, siis imestati, et pambus üldse nii pikaks kasvab.

„Nüüd hakkab taim jõudma trepihalli laeni. Ehk leidub keegi osav inimene, kes ta loodusmajja transpordiks kõigile silmailuks vaadata. Pealegi hakkab talle pott väikseks jääma ja meil pole majas enam kõrgustesse pürgimiseks rohkem ruumi - järgmine etapp on läbi katuse,“ rääkis Leht.

Lehe jutu järgi on ta pikkust viskavat bambust loodusmajale juba pakkunud, sest sealne taim olevat kidur, kuid transpordiprobleemide tõttu jäi bambusel uus kodu seni leidmata.  

Lehe sõnade kohaselt on bambusevarre kõverik tänaseks eemaldunud ja kõige kõrgem kasv on tal juurest kasvanud.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles