Tunne Kelam: Mis näoga on uus Euroopa valitsus?

Tunne Kelam
, Euroopa Parlamendi saadik (IRL)
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Tunne Kelam.
Tunne Kelam. Foto: PP

Möödunud nädalal käis Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker välja komisjoni uue koosseisu. Euroopa Komisjon, mida võib tinglikult nimetada Euroopa valitsuseks, ei asu tööle enne heakskiidu saamist Euroopa Parlamendilt.

Kas see heakskiit tuleb? Lõplikult saab sellele vastata alles siis, kui kõik kandidaadid on käinud Euroopa Parlamendis, kus toimub nn kandidaatide kuulamine. Siiski tundub üha tõenäolisem, et kuigi esialgu välja pakutud nimekirjas on palju väga kogenud poliitikuid, on koosseisus oodata muudatusigi.

Kui juhtub, et mõni väljapakutud volinikest saab väga terava kriitika osaliseks, on tõenäoline, et Juncker palub liikmesriigil hoopis uue kandidaadi nimetada. Niisamuti võib juhtuda – ja viis aastat tagasi juhtuski –, et mõni kandidaat end parlamentaarse kuulamise käigus ise taandab.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles