Maanteeamet hoiatab teele sattuvate loomade eest

Metssiga õhtusel jalutuskäigul.

FOTO: Kaur Kaspar Kuusik

Alanud ajujahiperioodil kutsuvad Eesti jahimeeste selts ja maanteeamet kõiki liiklejaid tavapärasest suuremale ettevaatlikkusele, sest kokkupõrke oht suurulukitega on märksa suurem kui muul ajal. Eriti tähelepanelik tuleks olla nädalavahetustel, kui toimub enamik jahte.

Alates 1. oktoobrist on meie metsades lubatud ajujaht ja jaht jahikoertega, seetõttu on metsloomad tavapärasest liikuvamad ja hajutatuma tähelepanuga ning võivad sattuda teedele ka päevasel ajal. Samuti on ohtlikud hommikused ja õhtused hämarikuajad, mil metsloomadel on loomupäraselt kõrgem aktiivsus.

Tasub meeles pidada, et täiskasvanud põder kaalub kuni 500 kilo ja kokkupõrge temaga võib olla mõlemale poolele väga raskete tagajärgedega.

Peale jahtide toob loomade suurema liikuvuse kaasa miinuskraadidest tingitud suurenenud energiavajadus ja seetõttu on metsloomad tavapärasest aktiivsemad ka toiduotsingutel. Metsloomade eest hoiatavaid liiklusmärke tasub tähele panna ja olla nende piirkonnas valvas.

Viimasel kümnendil on aastasjuhtunud keskmiselt 27 loomaga (valdavalt põder) seotud liiklusõnnetust, kus on viga saanud või hukkunud inimene.

Tagasi üles