Sisukord
Paberleht
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Kuidas valida või vahetada perearsti?

2 min lugemist
Vereproovi võtmine. FOTO: Urmas Luik

Kõigil Eesti elanikel või siin elamisloa alusel viibivatel välismaalastel on õigus omada ja vahetada perearsti. Perearsti vahetus kerkib olulise küsimusena päevakorda enamasti siis, kui vahetub elukoht, aga perearst tuleb valida selgi juhul, kui perekonda on sündinud uus inimene.

Tellijale

Terviseameti peremeditsiiniosakonna peaspetsialist Kaidi Usin selgitab, et perearsti valimine või vahetamine toimub avalduse alusel, mis esitatakse perearstile koos allkirjaga kas kirjalikult või digiallkirjastatult. Avalduse võib kirjutada vabakäeliselt, kuid olukorra lihtsustamiseks on olemas valmis avalduse vormid nii terviseameti kui ka Eesti haigekassa kodulehel.

Usin rõhutab, et avaldus perearsti valimiseks või vahetamiseks tuleb esitada iga pereliikme kohta eraldi. “Vastsündinutel tekib küll automaatne tervisekindlustuse kaitse, kuid perearsti nimistusse saamiseks peab vanem pärast lapse sündi ja isikukoodi saamist esitama valitud perearstile avalduse, automaatset perearsti nimistusse lisamist ei toimu,” selgitab ta.

03.04.2020 05.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto