Sisukord
Paberleht
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Sindis väärtustus muusikas ja sõnas Karl Rammi tegevus

2 min lugemist
Sindi linnapea Marko Šorin kõneles Pärnus Alevi kalmistul Karl Rammi kalmul mälestuskivi avamisel tema kui koorijuhi ja koolmeistri tegevusest. Mälestuskivi püstitati, tähistamaks Rammi 150. sünniaastapäeva. FOTO: Urmas Luik

Helilooja, muusikaõpetaja ja koorijuhi Karl Rammi 150. sünniaastapäeva tähistamine algas eile hommikul Pärnu Alevi kalmistul mälestuskivi avamisega.

Tellijale

Seejärel avati Sindi muuseumis näitus ja gümnaasiumis peeti ajalookonverents. Päev päädis muusikakoolis tema teoste esmaettekandega.

Emeriitprofessor Raik-Hiio Mikelsaar esitles Sindi gümnaasiumis raamatut “Õrn ööbik”, mille käsikirja ettevalmistamisele kulus tal aastaid, sest materjali rahva südamesse läinud koorilaulu “Õrn ööbik, kuhu tõttad sa” viisi autori kohta tuli otsida arhiividest. Abiks olid Sindi muuseum ja koduloolased, kes Tahkurannas kui Rammi sünnivallas on uurinud tema elu ja tegevust ning koostanud kogumiku “Laululind”.

01.04.2020 02.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto