Pärnu tulumaksu laekumine ületas prognoosi

PP
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Pärnu linna üksikisiku tulumaksu laekumine augustis ületas prognoosi ligikaudu 1,8 miljoni krooniga.

Augustikuust kuni aasta lõpuni on üksikisiku tulumaksu laekumist prognoositud keskmiselt 20,2 miljonit krooni kuus. Tegelikkuses laekus üksikisiku tulumaksu möödunud kuul 21,98 miljonit krooni, mis on prognoositust ligikaudu 9 protsenti rohkem.

Kokku on Pärnu linn saanud tänavu esimese kaheksa kuuga maksu- ja tolliametilt tulumaksu eraldisena 174,73 miljonit krooni. Eelmise aasta sama perioodi jooksul oli see summa 197,6 miljonit krooni.

“Esimese poolaasta eelarve täitmise tulemustega võib rahul olla,” ütles abilinnapea Annely Akkermann. “Linnaametnike ja allasutuste töötajate pingutuste tulemusena õnnestus rahandus pöörata võlgade vähendamise suunale esialgu 2-3 protsendi ulatuses jooksva aasta eelarvest.”

Järgmise aasta eelarve eesmärk on Akkermanni sõnul suurendada võlgade tagasimaksmise kiirust 5-7 protsendini jooksva aasta eelarvest. Tulumaksu ülelaekumist kasutab linn eelmise aasta defitsiidi vähendamiseks.

Linnavalitsuse teatel püsis linn augusti lõpu seisuga kohustuste tasumise tähtaegadega graafikus.
 

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles