Sisukord
Paberleht
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Euroopa vananeb Tammistes väärikalt

4 min lugemist
“Reis ümber maailma” on kasulik, sest seda mängides saab naerda. FOTO: Urmas Luik

“Olgem eestlased, aga saagem ka eurooplasteks!” sõnastas nooreestlane Gustav Suits 1905. aastal oma üleskutse. Pärnumaal Tammiste hooldekodus juhindutakse luulemehe sõnadest tänini, sealhulgas kummutades järjepidevalt müüti, mille järgi hooldekodus on nukker elada.

Tellijale

Olles jõudnud Pärnu jõe kaldale Tammiste tee 1 hoovile, tekib üsna kiiresti aimdus, et nüüdisaegsed hooldekodud ei ole tingimata sünkpimedad kõledad hooned, kuhu nii-öelda jalust koristatud vanad inimesed enne surma virelema saadetakse. Vähemasti Tammiste hooldekodu elanikele on Euroopa koju kätte toodud ja süngusest, mis võis olla iseloomulik pilkasele nõukogude ajale, pole enam juttugi.

Keset kaunist rahulikku loodust, ümbritsetuna kõrgetest iidsetest puudest, asuvad Pariis, London, Brüssel ja Tiel – erksavärvilised õdusad majad, kus vanurid ja erivajadustega inimesed elavad ajakohastes inimlikes tingimustes. Vahel on näha üle õue jooksvaid oravaid, puu otsas toksib rähn.

01.04.2020 02.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto