Pärnu kohtumaja kohtunik hukkus liiklusõnnetuses

BNS
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Viljandimaal hukkus laupäeva õhtul kahe auto kokkupõrkes Tallinna halduskohtu Pärnu kohtumaja kohtunik Annika Vendik.

Riigikohtu esimehe Priit Pikamäe sõnul langetab kogu kohtupere leinas pea, et mälestada pikaaegset kolleegi Annika Vendikut, «Oleme mõtteis kohtuniku lähedaste ja perega,» lisas ta.  

Annika Vendik nimetati kohtunikuna ametisse 14. detsembril 1995 ja ta asus kohtunikuna tööle Pärnu linnakohtu halduskohtunikuna. Alates 1. jaanuarist 2000 töötas Annika Vendik Tallinna halduskohtu Pärnu kohtumaja kohtunikuna ja alates 7. septembrist 2009 oli ta ka Pärnu kohtumaja juht.

Annika Vendik sündis 19. aprillil 1963 Pärnus. 1991. aastal lõpetas ta Tartu ülikooli õigusteaduse erialal.

Ränk õnnetus juhtus laupäeval kella 19.55 ajal Viljandimaal Oius. Esialgsetel andmetel liikus Tartust Vilajndi suunas Honda Civic, mille juht kaldus paremkurvis vastassuunavööndisse ning põrkas seal kokku vastu tulnud Jeep Cherokeega.  

Kokkupõrge oli sedavõrd tugev, et Honda tagaistmel kaasa reisinud Vendik sai surmavaid vigastusi. Kiirabi viis haiglasse Honda juhi ja samas autos olnud naise ning väikelapse. Jeepi juhtinud mees viga ei saanud.

Politsei selgitas, et Hondat juhtis juhtimisõigusega 25aastane Ülar, kes on politseile varasemate liiklusrikkumiste poolest tuttav ning omab muuhulgas kaht kehtivat karistust kiirusületamiste eest. Hondat juhtinud mehe kainus selgitatakse ekspertiisi käigus. Jeepi juhtinud 39aastane Aivo omas juhtimisõigust. Politsei selgitas, et ta oli kaine.

Kõik õnnetuses osalenud kasutasid esialgsetel andmetel turvavarustust korrektselt. Õnnetuspaigas, kus üks masinatest järsus paremkurvis juhitavuse kaotas, olid teeolud väga libedad.

Tagasi üles