Eesti Post ajas vändralased postimajast loobumise jutuga ärevusse

Vändra postimaja avati alevi peatänava ääres 7. oktoobril 2001, Eesti Post tahab nüüd maja müüki panna ja avada postipunkti kohalikus Konsumi poes.

FOTO: Urmas Luik

Kuigi Pärnu maakonnas on 13 postkontorit ja 12 postipunkti, tekitavad ümberkorraldused kohalikes meelehärmi ja hämmingut, eriti Vändras, kus Eesti Post plaanib müüa postimaja ja viia teenuse Konsumi poodi.

Tellijale

Are vallamajas ei teata siiani, kas seal suletud postkontor veel ukse avab. Tori vallas sõidavad kohalikud aga spetsiaalse bussiringiga lähima sularahaautomaadini, sest Tori alevikus kadus teenuse inimesele lähemale toomisega ehk postkontori sulgemise ja postipunkti avamise järel SEBi postipank.

Umbsõlme jooksnud teema arutamiseks kutsus Pärnu maavanem Kalev Kaljuste esmaspäeval oma kabinetti nimetatud omavalitsuste juhid, et nad saaksid AS Eesti Posti juhatuse esimehelt Aavo Kärmaselt otse küsida, mis toimub postiteenuse inimesele lähemale toomise sildi all. Maavanemat nagu ka Pärnumaa omavalitsuste liiidu juhatuse esimeest Eeri Tammikut huvitasid AS Eesti Posti (kaubamärk Omniva) plaanid maakonnas ja postiteenuse korraldamine.

Tagasi üles