Jooksjad panid oma võimed proovile Viljandis ja Vändras

Viljandi suurjooksu stardijoonelt sööstis rajale 3282 jooksjat ja 695 kõndijat.
Viljandi suurjooksu stardijoonelt sööstis rajale 3282 jooksjat ja 695 kõndijat. Foto: Elmo Riig / Sakala

Juba 86. korda toimunud ümber Viljandi järve jooksu võitis teist aastat järjest Roman Fosti, 42. Vändra maratonil pani oma paremuse maksma lõunanaaber Valdis Nilovs.

Pärnust pärit Fosti parandas oma mullu joostud isiklikku rekordit 25 sekundiga ja jõudis finišisse ajaga 36.14. Peale järvejooksu võidu teenis Fosti Eesti krossijooksu meistrikulla.

Teisena lõpetanud Keenia jooksja Ibrahim Mukunga Wachirat kaotas võitjale 17 sekundiga ja kolmanda koha ning Eesti hõbeda sai Sergei Tšerepannikov ajaga 37.57. Eesti meistrivõistluste arvestuses võitis pronksmedali Priit Lehismets 38.14ga.