K, 6.12.2023

Maaelule annavad jõudu loomis- ja koostegemisrõõm

Annika Poldre
, toimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Pärnumaa rahvakultuurijuht Aire Koop loodab, et ka pärast reforme jäävad maal inimesele alles eneseteostusvõimalused.
Pärnumaa rahvakultuurijuht Aire Koop loodab, et ka pärast reforme jäävad maal inimesele alles eneseteostusvõimalused. Foto: Mailiis Ollino

Aire Koop on Pärnumaa rahvakultuuri spetsialist, kuid pikka aega on ta tegutsenud harrastusteatri lavastajana ja seda tegevust on saatnud edu.

Esimest korda sel aastal peetud Viljandi- ja Pärnumaa harrastusteatrite festivalil saatis Koobi lavastusi edu. Seal kuulutati Pärnumaa parimaks lavastuseks Häädemeeste huviteatri Andrus Kiviräha “Kalevipoeg”, mille lavastas Aire Koop.

Koop pälvis ka kõige produktiivsema lavastaja eripreemia. Tema lavastusedki said eripreemiaid: Pärnu rahvateatri “Hea sõna ja soe toit 24 h” koreograafia eest ja sama teatri “Polkovniku lesk” parima lavakujunduse eest. Mõlemale trupile tuli kokku neli näitlejatöö preemiat, neist parima nais- ja meesosatäitja preemia ka lavastuse “Järelmäng” eest.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles