R, 2.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Uue promenaadi-pargi asukoht sõltub sadamaomanikest

Teet Roosaar
, uudistetoimetaja
Facebook Twitter
Comments
Uuest promenaadist võidakse algul ehitada pool, kui sadamaomanikega kokkuleppele ei jõuta.
Uuest promenaadist võidakse algul ehitada pool, kui sadamaomanikega kokkuleppele ei jõuta. Foto: Urmas Luik

Pärnu Postimehes 02.05.2015, 06.05.2015 ja 13.05.2015 avaldatud artiklid sisaldavad Pärnu Sadama kohta ebaõigeid faktiväiteid. Pärnu Sadam ei ole Pärnu linna ees võetud kohustusi ega antud lubadusi rikkunud ja on täitnud nõuetekohaselt Jannseni kaiga seonduvaid lepingulisi kohustusi.

Pärnu Sadam ei ole saanud Pärnu linnalt tasuta maad Vana-Pärnus, vaid on Roostiku 8 kinnistu linnalt ostnud. Samuti ei ole Pärnu Sadam linnaelanikke petnud või kuidagi nende huve või nõudmisi eiranud, vaid on leppinud Pärnu linnaga kokku Jannseni kail lahtise puistekauba laadimise, lahtise ladustamise ning sisse- ja väljaveo lõpetamise osas ning seda kokkulepet ka tähtaegselt täitnud.

Samuti on mainitud artiklites avaldatud valeinformatsiooni nii kehtiva Pärnu linna üldplaneeringu 2001–2025, J. V. Jannseni 44, 46 ja 50a detailplaneeringu kui keskkonnamõjude strateegiliste hindamise vajalikkuse kohta koostatud ekspertarvamuse kohta.

Advokaadibüroo Rask, AS Pärnu Sadama nimel

Pärnu linnavalitsus tahaks Kesklinna sillast Siimu sillani promenaadi-pargi ehitada, aga kas promenaad läbib Jannseni sadamat või tuleb see enne Japsi kaid Jannseni tänava äärde viia, sõltub sadamaomanikest.

Linnavalitsus kavatseb sügisel taotleda Euroopa regionaalarengu fondi linnaliste piirkondade arendamise meetmest raha, et ehitada Kesklinna sillast Siimu sillani istekohtade ja mänguväljakutega promenaad. Linnapea Romek Kosenkraniuse sõnade järgi võib seda teha kahes etapis, näiteks aastatel 2016–2017 Japsi kaini ja aastatel 2020–2021 Siimu sillani.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles