K, 7.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

PromFest kõrvutab “Aidat” tänapäevaga

Anu Jürisson
, reporter
Facebook Twitter
Comments
Giuseppe Verdi toetas oma ooperites rõhutud rahvaste õigust anastajate vastu üles tõusta, samade ideaalide eest seisab ta ka “Aidas”.
Giuseppe Verdi toetas oma ooperites rõhutud rahvaste õigust anastajate vastu üles tõusta, samade ideaalide eest seisab ta ka “Aidas”. Foto: Ants Liigus

Ülehomme algaval Pärnu rahvusvahelisel ooperimuusikafestivalil PromFest on tavaks kutsuda ooperit lavastama loomeinimesi, kes seda veel teinud ei ole, ja nii on selgi aastal.

Varem on selle väljakutse vastu võtnud Linnar Priimägi, Mati Unt, Marko Matvere, Mai Murdmaa, Üllar Saaremäe ja Teet Kask. Nüüd on väljakutsega rinda pistmas teatrikunstnik Madis Nurms.

“Me ei taha kuidagi sellega devalveerida ooperilavastajate professiooni, pigem vastupidi. Tahame leida ooperiteatrit lavastama selliseid inimesi, kes võib-olla muidu seda tegema ei satu. Ooperiteatreid ei ole maailmas väga palju, eriti meie kultuuriruumis, ja meie uks võib olla just see, kust nad saavad sisse astuda,” selgitas festivali kunstiline juht Erki Pehk.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles