Saada vihje

Ameeriklaste peale valetamisest

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Copy
Viimase aja välispoliitilistest tippsündmustest on kaalukaim USA riigisekretäri John Kerry Sotši visiit.
Viimase aja välispoliitilistest tippsündmustest on kaalukaim USA riigisekretäri John Kerry Sotši visiit. Foto: Reuters

Viimase aja välispoliitilistest tippsündmustest on kahtlemata kaalukaim USA riigisekretäri John Kerry 12. mai Sotši visiit, kus toimusid tema kõnelused Venemaa presidendi Vladimir Putiniga.

Täpne on öelda, et Putin kui kõrgema ameti mees nõustus selle kohtumisega. Välispoliitika juhtide kõnelused kestsid kaks tundi ja järgnes pressikonverents, ülejäänud, kitsas ringis (isegi Kerry asetäitja Victoria Nuland ei pääsenud laua taha) peetud kõnelused vältasid neli tundi ja ajakirjandusele nende lõppedes infot ei jagatud.

Arusaadavalt räägiti kahe suurriigi omavahelistest probleemidest, Süüriast, Jeemenist, ent eeskätt Ukrainast ja Minski kokkulepete täitmisest.

Tagasi üles