Sisukord
Paberleht
Postimees

Urve Tiidus: Lapsed ja mõistlik majandamine

3 min lugemist
Urve Tiidus. FOTO: PP

Peagi jõuab riigikogusse valitsuse heaks kiidetud maksumuudatuste eelnõu. Eelnõuga soovitakse tagada rahaline kate koalitsioonileppes sõnastatud väärtustele tulevaks neljaks aastaks.

Tellijale Tellijale

Avalikkuses juba sisukaid arutelusid sünnitanud maksuteemad saavad sellega jätku parlamendis. Kas parlamentaarne debatt päris jaaniöösse venib, eks me näe. Võimekus ja tahe pikki debatte pidada on üks arenenud demokraatia tunnuseid. Elu edenemiseks on vaja siiski konkreetseid lahendusi, mis enamasti väljenduvad ka rahanumbrites. Nagu ikka, on tulude kogumise ja kulude tegemise sisulise kujunemise aluseks riigi eelarvestrateegia, mis vaatab arenguid nelja aasta perspektiivis.

Mis on koalitsioonileppe olulisemad eesmärgid? Kindlasti on leppe tähtsaim osa perepoliitilised meetmed, sealhulgas lastetoetuste tõus. Sotsiaalmaksu langetamine 33 protsendilt 32 protsendile on üks vajalik samm tööjõukulude vähendamisel, mis loob eelduse täiendavaks majanduskasvuks. Siia võib lisada maksuvaba tulu kasvu 154 eurolt 205 eurole.

07.08.2020 08.08.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto