Sisukord
Paberleht
Paberleht

Mängud Moldovaga ja Moldovas

3 min lugemist
Moldova kõigub endiselt lääne ja ida vahel. FOTO: Reuters

Molotovi-Ribbentropi pakt tegi meie otseseks saatusekaaslaseks Moldova, sest meil tuli ”astuda“ Nõukogude Liitu ühel ja samal päeval. Pole juhus, et sealgi tegi veerand sajandit tagasi ilma kohalik Rahvarinne. 30. mail 1990 julges toonane Moldova valitsus tunnustada oma iseseisvuse välja kuulutanud Leedut, ent Vytautas Landsbergise katsed Balti riikide ja Moldova koostööks ei kandnud vilja.

Tellijale Tellijale

Läks nii, et Eesti välispoliitika seisis tulevaste idapartnerluse riikide suhtes aastakümneid seljaga, ehkki nad ootasid meilt praktilist abi ja nõu.

Järgnenus on lihtne süüdistada rahvaid endid, ent Euroopa Liidu soovimatus kohelda neid normaalselt ja Moskvast sõltuvusse jätmine lõi ikka ja jälle läbi. Toimuvat varjati uhkete poosidega: Brüssel saatis Ukrainasse ridamisi 32 delegatsiooni jälgima kohtuprotsesse selge korruptandi Julia Tõmošenko üle ja sidus kogu oma suhtlemise Ukrainaga sellega. Kuni 2013 väisas Kiievit Eesti peaminister Andrus Ansip ja ütles, et ei saa suhtlemist suurriigiga taandada ühe daami isikule.

19.09.2020 22.09.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto