E, 5.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Turule toodi põllumaasikad

Silja Joon
, reporter
Facebook Twitter
Comments
Foto: Erakogu

Pärnu turul on tänasest müügil Eesti avamaa maasikad, mis on kasvanud Karksi vallas Ugali talu maasikapõldudel.

Müügil on katteloori all kasvanud marjad, sest avamaa maasikaid veel eriti pole. Ugali talu peremees Rein Jaakson müüb oma marju Pärnu turul 14. aastat.

Jaaksoni ütlust mööda on avamaal kasvatades maasikakasvataja jaoks kõige suurem risk loodus. Tänavu küpsevad maasikad hilja. Mullu kauples ta Pärnu turul maasikatega juba 10. juunil. Sordid on „Sonata“ ja „Polka“. Marju müüb talunik turul kuni augusti alguseni.

“Sel aastal on olnud külmad ööd. Ükski asi ei kasva, kui öösel pole sooja. Maasikat tuleb piisavalt,” lausus talunik.

Jaakson loodab, et ilmad ei muutu vihmaseks, sest maasikas on raske mari ja vihm vajutab selle vastu kilet ning siis võib mari hakata mädanema.

Jaakson kasvatab maasikat kolmel hektaril ja kilealust kastmissüsteemi tal pole – taimi kastetakse voolikust. Kel on kilealune kastmissüsteem, see lisab kastmisveele väetist ja mari on vesine. Ugali talu maasikad kasvavad loomasõnnikuga väetatud mullal.

Jaaksoni maasikataimed annavad vilju viis aastat, siis jääb põld kolmeks aastaks puhkama.

Oma talu põldude maasikaid müüakse Ugali talu väravaski, aga võõraid põllule korjama ta ei luba. “Ei korjata korralikult. Nagu vareseparv oleks üle käinud,” põhjendas talunik.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles