Galerii: Thomas Anders meelitas tuhanded Vallikääru nautlema

Reede õhtul andis Pärnu Vallikäärus koos bändiga live-kontserdi omaaegse menubändi Modern Talking üks liikmeid Thomas Anders ja õhtuks Pärnusse saabunud sume suveilm meelitas kontserdile tuhanded inimesed üle Eesti.

Õhtu juhatas sisse Eesti suurus The Smilers ja vahepealset meeleolumuusikat mängis DJ Märt Rannamäe. Kui algul oli Vallikäärus publikut üsna hõredalt, siis õhtu edenedes tuli inimesi üha juurde. Mitusada inimest pidas samaaegselt piknikku teisel pool vallikraavi asuval Vallikääru aasal.

Õhtu peaesineja Anders saabus umbes kell 21.55 Läti numbrimärki kandnud musta Lexusega. Ta sai ühe fänni käest lillekimbu ja juhatati siis turvameeste valve all pikema jututa lavatagusele suletud alale.

Enne kontserti oli ajakirjanikel ja mõnel fännil, kokku umbes paarikümnel inimesel, võimalus artistide alal Andersiga kohtuda ja teha koos temaga pilti.

Teiste seas oli näiteks kolmekümnendates eluaastates Mario Tapalt, kes avastas Modern Talkingu lapsepõlves ema vinüülplaate kuulates. Nüüdseks on tal bändi 12 albumit-kogumikku ja veel 14 plaati, millel Modern Talking kaasa lööb. Pärnusse tuli Tapalt, et saada oma plaadiümbristele Andersilt pühendusega autogramm.

Hüüdnime "Gentelman of the Music" kandva Andersi kontsert algas umbes kell 22.15 ja see meelitas lavaesise platsi rahvast täis. Inimesed tantsisid, hüppasid ja laulsid kaasa, kui Anders kandis ette suurema osa Modern Talkingu hitte ja mõne oma sooloprojekti singli. Muuhulgas sai publik kuulata bändi esimese ja kõige suurema hiti „Your My Heart, Your My Soul“ akustilist versiooni kitarri saatel.

Ilmselt meeldis publik Andersile, sest kontsert venis väljakuulutatud 90 minutist veidi pikemaks. Muuhulgas esitas artist kaks lisalugu. Anders lahkus kohe pärast viimast lugu autoga ühte Pärnu hotelli ööbima.

Kontserdi lõppedes kõlas publikust aga vaid kiidusõnu.      

„Õudselt meeldis, kasvasin selle muusikaga üles,“ ütles Tallinnast pärit 39aastane Marvi. „See oli tõeline nostalgialaks. Tallinnast siia tulek tasus ära.“

Kontserdiga oli rahul ka teine Tallinna seltskond, Sulev, Kaire, Piret ja Sirli, kelle kõigi vanus oli üle 40.

„Tundus, et laulis ise ja mis kõige tähtsam: mees oli kaine,“ meenutas Sulev mõnda teist, eelmistel aastatel Pärnut väisanud artisti. „Kava oli hästi üles ehitatud ja ilmselgelt jäi publik rahule.“

Kontserdil soojendajana üles astunud Smilersi solist Hendrik Sal-Saller ütles, et oli meeldivalt üllatunud, et publik tuli juba Smilersi mängu ajal kaasa. „Tõtt öelda ei osanud midagi oodata, sest olime ju pidu sissejuhatav esineja, kuid inimesi tuli üha juurde ja tundub, et läksime ka korda,“ arutles Sal-Saller.

Muusik lisas, et tihtilugu sellistel kontsertidel artistidel lava taga alati erilist kokkupuudet ei ole.

„Ta tuli siia ja hakkas kontserdiks valmistuma, ei taha ju isegi, et keegi vahetult enne esinemist tuleks ja segaks,“ põhjendas Sal-Saller. „Sellepärast see ei olegi nii, et lihtsalt lähen temaga juttu ajama. Kuigi seda on ka juhtunud. Kunagi soojendasime Bryan Adamsit ja temaga rääkisime pärast päris pikalt. Pidime isegi koos ujuma minema, aga enne vedasid kohalikud tüdrukud ta kuhugi ära.“

Vaadake galeriist, mis toimus reede õhtul Pärnu Vallikäärus!

Tagasi üles