Sisukord
Paberleht
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Janti piäb suama! Männäkäbä maratonil sai

3 min lugemist
Eelmisel laupäeval nägid koduõues õlut libistavad, muru niitvad või ratta kõrval poodi minevad kihnlased hulka miskipärast kiiremini või aeglasemalt lippavaid, kohati ka pildi tagasitoomiseks kõndivaid veidi imelikke inimesi. FOTO: Ilona Vares

Nädala jagu tagasi hõikasid kihnlased oma hoovidest esimesel Männäkäbä maratonil saare teid mõõtvale jooksjate karjale hoogu andvaid sõnu, mõni olla õlut ja kalagi pakkunud.

Tellijale

Janti peab saama, oli jooksupäeva moto. Ja eks sai ka. Said nii eksootilise Kihnu (paljud tunnistasid, et olid saarel esimest korda) juba eelmisel õhtul ette võtnud ja Kihnu Poiste saatel tantsinud ning muinastulede öö pärast kolmandakski päevaks saarele jäänud. Aga ka hommikul Amalie praamis laineid ramminud, hommikuputru vaevaga sees hoidnud ja siis otse laevalt starti tuisanud ning imestanud, miks finišieelsel vastutuulisel heinamaal toss otsa lõppes.

Mõte korraldada Kihnus jooksumaraton tekkis huvitaval kombel mitte kihnlastel ja isegi mitte Eestis. End spordisõprade klubiks nimetava Tartu aadressiga TriSmile seltskond matkas mõni aasta tagasi Gruusias. Kaasas oli ka Kihnu vallavalitsuse arendusnõunik Mari Mets, kes rääkis saarlaste elust põnevaid lugusid ja kutsus massakaid (nii kihnlased mandrirahvast kutsuvad) Kihnu.

21.02.2020 23.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto