Sisukord
Paberleht
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Festival näitas Pärnu orelite ainulaadsust

3 min lugemist
Pärnust pärit Ines Maidre elab talviti Norras ja töötab Bergeni Griegi akadeemias õppejõuna. Suved veedab ta Pärnus ja veab kunstilise juhina orelifestivali. Tema esimene tutvus oreliga sai alguse just siit. “Olin väike tüdruk, kui möödusime ükskord vanaemaga Eliisabeti kirikust. Uks oli lahti ja kostsid orelihelid. Sellest jäi hinge eriline ülendus ja igatsus,” mäletab Maidre hetke, mil orelimuusika ta ära võlus. Festivalil pakkus Maidre elamust saksofonikvartetiga SaxEst (vasakult Sulev Sommer, Lauri Sepp, Rene Laur ja Ivo Lille). FOTO: Erakogu

Meie paarisaja festivali seas on Pärnu orelifestival ainulaadne, sest on kestuselt pikim: kontserte jagus reedeõhtuteks juunist augustini. Repertuaar oli äärmiselt mitmekülgne, ulatudes varabarokist tänapäeva, rõhuga Eesti organistidel.

Tellijale

Raskuspunkti kandsid Pärnu Eliisabeti kiriku kaks orelit: väga pehmekõlaline ja mängutundlik Kolbe & Durejs (Riia firma) pill aastast 1928, millele sekundeerib Kriisa Oreliehituses 2010. aastal valminud barokselt puhtasäraline ja moodsate mälukombinatsioonidega orel.

Eestis leidub vähe kirikuid, kus ühes ruumis on kasutada kaks suurt kontsertorelit. Mõlema oreli kõla- ja värvivõimalused täiendavad teineteist, kirikuakustikas on tekkiv heliline värvispekter ainulaadne.

21.02.2020 23.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto