Sisukord
Paberleht
Paberleht

Saa tuttavaks – nemad on Pärnumaa teraapiakoerad

4 min lugemist
Lex Pärisnimi: Bella Dorata Bond The Goldeneye Tõug: kuldne retriiver Vanus: kolm aastat Sugu: isane Koerajuht: Romek Kosenkranius Chuck Pärisnimi: Bella Dorata Cheery Chuck Tõug: kuldne retriiver Vanus: kaks aastat Sugu: isane Koerajuht: Rita Kosenkranius Andmed: Romek ja Rita Kosenkranius FOTO: Erakogu

Eelmisel aastal sai Pärnumaa neli teraapiakoera: kuldse kolmiku Lex, Chuck ja Chilli ning samojeed Pimmu. Kõik nad külastavad asutusi ja kaks kuulub lugemiskoerte programmi.

Tellijale Tellijale

Lugemiskoerte programm sai Eesti abi- ja teraapiakoerte ühingu juhatuse liikme Maarja Tali ütlust mööda Eestis alguse kolm aastat tagasi. See tähendab, et raamatukogus kohtuvad koerajuht, tema sertifitseeritud teraapiakoer ja lugeja, kes saab koerale 15 minutit raamatut ette kanda.

“Eesmärk on pakkuda lugemisega seotud eduelamus: hindeid ei panda ja kedagi eksimuste eest ei hurjutata,” märkis Tali. Seejuures võib lugemist harjutama tulla mis tahes vanuses soovija, kuigi põhiliselt käivad koertele ette lugemas koolieelikud ja esimese klassi lapsed.

24.09.2020 25.09.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto