“Mees ja Naine” avamist varjutas mure muuseumi tuleviku pärast
Lisatud galerii näituse avamisest!

Näituse "Mees ja naine" avamine.

FOTO: Madis Sinivee

Mark Soosaar avaldas täna Pärnus uue kunsti muuseumis enda kureeritud 23. rahvusvahelist aktinäitust “Mees ja Naine” avades, et see aktinäitus võib jääda viimaseks, kuna Esplanaadi 10 maja, mille esimesel korrusel muuseum tegutseb, võib ähvardada lammutamine, kui linn seda uuelt omanikult tagasi ei osta.

Tellijale

Linn müüs kunagise parteimaja aastate eest eraomandusse klausliga, et uue kunsti muuseum saab selle esimesel korrusel igavesest ajast igavesti tegutseda, ent toonane eraomanik pankrotistus ja tulenevalt sellest ei kaasnenud Esplanaadi 10 pankrotipesast ostnud uuele, nüüdsele omanikule enam sama kohustust.

“Toomas Kivimägi väitis linnapeana oma valitsemisajal, et tal on kogu aeg tagataskus poolteist miljonit eurot: kui kohus sunnib linna maja tagasi ostma, ta selle liigutuse ka teeb, ja sellisel kujul pärandas Kivimägi linna uuele linnapeale. Nüüd linnavalitsus väidab, et ei ole huvitatud, ei saa ja neil ei ole võimalik seda maja poole hinnaga tagasi osta, ehkki uus omanik on ühe variandina valmis maja mitte lammutama,” nentis Soosaar.

Tagasi üles