80tunnisel teekonnal läbib ultrasportlane Pärnut

jaga E-post prindi artikkel saada vihje loe ja lisa kommentaare

Rait Ratasepp alustas 80tunnist katsumust 19 km ujumisega.

FOTO: Erakogu

Laupäeva varahommikul jõuab Pärnu tartlane Rait Ratasepp, kes 80 tunniga loodab ujuda 19, sõita ratast 900 ja joosta 211 kilomeetrit.

Ratasepp alustas teekonda reedel kell 9 ujumisega Tartu Arctic Sport spordiklubi 25meetrises basseinis, kus ta läbis 760 basseinipikkust.

Pärast ujumist istus Ratasepp kohe rattasadulasse ja alustas 900kilomeetrist sõitu Eesti teid pidi. Marsruut viib ta Tartust Valka, sealt Võrru, uuesti Tartu, siis Viljandi ja laupäeval 5–7 vahel loodab mees jõuda Pärnu.

Suvepealinnast suundub ultrasportlane Lihulasse, et sealt jõuda Raplasse, Kosele, Tapale, Kadrinasse, Pajustisse, Roelasse, Avinurme, Mustveesse, Jõgevale ja Luunjasse. Rattadistants lõpeb Tartus, kust algab viie maratonidistantsi läbimine: 211 kilomeetri jooks. Kokku plaanib Ratasepp järjest sportida 80 tundi.

Jooksu loeb Ratasepp kõige raskemaks alaks. "Jooks saab olema ülimalt keeruline, sest unetus on selleks ajaks keha juba niigi viimase piirini viinud ja jooksmine on lihastele üks väljakutsuvamaid tegevusi üldse," põhjendas ta. "Et sellises formaadis ultratriatlon on mulle uus ja paljuski tundmatu, ei oska ette näha, mis kõik mind ootab."

Küsimusele, miks ta seda teeb, vastas Ratasepp, et tahab ennast ja oma võimete piire tundma õppida.

"Sellise katsumuse ajal tuleb toime tulla lugematu hulga raskete hetkedega ja iga sellise raskuse ületamine teeb mind jälle grammi tugevamaks," selgitas ta. "Ultrakatsumuste ajal kogetud emotsioonid ja alistatud raskused muudavad mind isiksusena tugevamaks ning muudavad mu mõttemaailma."

Enne nii suurt pingutust jälgis Ratasepp oma verenäitajaid regulaarselt meditsiinilaboris Synlab. Verevõtja ja laboriarst on kaasatud distantsilegi.

Eesti ultratriatloniga valmistab Ratasepp end ette 29.–31. juulini Saksamaal korraldatavaks ultratriatloni MK-etapiks, kus järjest tuleb läbida kolm täispikka triatloni. Samuti osaleb ta 24. augustist 2. septembrini Šveitsis kümne korra ultratriatloni MK-etapil, kus kümnel järjestikusel päeval tehakse iga päev läbi täispikk triatlon.

Rohkem infot katsumuseks valmistumise kohta leiab Ratasepa blogist "Ultraspordist, ausalt!". Võistluse käiku saab jälgida sportlase Facebooki lehel.

Tagasi üles