Nädalavahetusel haaras linnusõpru kogu riigis ühine huvi panna kirja söögimaju külastavad sulelised, Eesti ornitoloogiaühingu korraldatud aialindude loenduse “Talv 2011” tulemusi võetakse kokku, aga need, kellel kõrva, kuulake: tihane laseb laulu kevadest.
Kommentaar: Tihane laulab juba kevadiselt
Päikese ja soojuse ihalus on hinges kaasmaalastel, kes hoiatustele vaatamata asusid puhkusereisile mässulisele püramiidide maale Egiptusesse. Eestlaste lemmikkohad Hurghada ja Sharm el-Sheik jäävad riigi pealinnast kolm korda kaugemale kui Pärnu Riiast, aga ju ei aduta liivarandade lootuses ohte elule.
Suuremat kõneainet kui turismifirmade vahendatud mõnisada Egiptusesse lendajat andsid Venemaa pealinnas rahvusvahelises Domodedovo lennujaamas toimunud plahvatus ja turvalisuse piprana nädala alguses Eesti õhuväravale Tallinna lennujaamale tehtud pommiähvardus. Tahtmatult tekib küsimus: kas maailmas polegi enam võimalik turvaliselt reisida?
Turvaliselt ei saa ennast tunda koduriigi maanteedel liiklejadki, sest kord tugevneb tuul ja keerutab tuisuvaale, kord suureneb õhuniiskus ja libeduse oht ning kohanimi Padaorg on sellest talvest omandanud erilise tähenduse.
Nagu ka üldrahvalikku kõnepruuki võetud sõna Wikileaks, mille kaudu edastatud info Postimehe vahendusel maalis Eesti Vabariigi neljandast, ameerikalike maneeridega presidendist pildi kui rahvast võimalikult eemale hoidvast mehest. Sellisest, kelle kuupalk esindustasuta oli mullu meedia väitel 85 813 krooni ehk ligi 5400 eurot, mis miinimumpalka saajale mõjub oma 278 euro kõrval hoomamatu arvuna.
Riigikogusse kandideerijate plakatnäod ei vahi enam siirasilmselt tänavail kõndijaid, kuid 101 tooli täitmise nimel on stardipauk ammu kõlanud. Valijatele käib lubaduste jagamine, aga tahaks kuulda otsesõnu lahendusi, näiteks silmi maha lööma sundivale tõsiasjale, et lapse kohta on toetus Eestis mõni sent üle 19 euro (Soomes kümme korda rohkem). Selle raha eest saab mitte just kallis toidupoes korra enam-vähem korralikult süüa osta.
Valitsust kummitab pensioniraha puudus ja isegi SEBi analüütik Hardo Pajula nendib Äripäevas, et pensionide rahastamise probleemi lahendamine algab ilmselt tunnistamisest, et lahendust polegi. Nii et küsige igapäevaelu kohta neilt, kes teiega märtsivalimiste eel kohtuma tõttavad!
Aga kui juhtute talvepealinna Otepääle, astuge läbi talispordimuuseumist, mille vanim väljapanek on 1870. aastatel käsitsi valmistatud suusk.