Sisukord
Paberleht
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Kari Maripuu: Ettevõtlus Pärnus – millele keskenduda?

4 min lugemist
Kari Maripuu FOTO: PP

Minu silm jäi peale 30. septembril Postimehes ilmunud Enn Veskimäe repliigil: “Idufirmadelt pole midagi õppida.” Eesti tööstusettevõtte Standard juhi ja suuromaniku sõnul on tööstusettevõtted riigile kasulikumad kui tehnoloogiakesksed idufirmad.

Tellijale

Veidi hiljem esitas sotsiaalmeedias oma vastulause IT-ettevõtja Sten Tamkivi, kes toob välja, et näiteks idufirma Transferwise’i Eesti esindus on 2016. aasta esimese kahe kvartaliga tasunud Eesti riigile kolm korda rohkem tööjõumakse kui edukalt arenev mööblitehas.

See paneb mõtlema küll. Meenub aastatagune vestlus Sulev Alajõega, kes nimetas Pärnu tugevuseks metalli- ja puidutööstust kui piirkonna majanduse olulist nurgakivi turismisektori kõrval. Pärnakana on mul kahtlemata rõõm, et Pärnu on säilinud lähipiirkonna tõmbekeskusena ja edelapiirkonna suurima majandusüksusena. Aga kas sellest piisab? Kas Pärnu turismi- ja tööstussektor suudavad toita pärnakate ambitsioone ja hoida täiskasvanuikka jõudvad noored kodulinnas? Käimasoleva ettevõtlusnädala raames on õige aeg nende teemade peale mõelda ja arutleda, mida saaks Pärnu peale väljakujunenud tööstusharude veel ette võtta.

21.02.2020 22.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto