Pärnu Rannajooksul uusimaid helkurimudeleid tutvustanud maanteeameti ennetustöö osakonna eksperdi Gerli Grünbergi sõnutsi koguvad tänavu pimedal ajal populaarsust aerosoolipihustist rõivastele või metallile kantav helendav aine, samuti päikeseenergiaga laetav helkur.
Ohutuses löövad laineid sprei- ja laetav helkur
"Olen ise spreihelkurit mitmele jopele ja lapsevankrile pihustanud ja see on tõepoolest väga efektne," ütles Grünberg, kelle sõnutsi tasub pihustamisel kasutada šablooni, sest siis jääb tulemus kõige parem.
Grünbergi teatel peab rõivaile piserdatud helkiv aine vastu mitu pesukorda.
Aerosoolihelkurit valmistatakse metallile kandmisekski ja seda võib kasutada näiteks jalgratastel ja käimiskeppidel. Ennast annab nähtavaks teha ka helkurkleebisega.
Hitt-toode on päikeseenergiast toituv helkur, millel plasthelkurile on lisatud helendav kate ja kinnitusnöör, mis end päevavalguse käes laeb ja pimedal ajal helendama hakkab.
Pimedal ajal saab end autojuhtidele ja muudele kaasliiklejatele paremini nähtavaks muuta veel vilkuvate tuledega jalanõudega. Mitmes režiimis plinkivad tuled ei jää kindlasti märkamata. Vilguva tallaga jalatsitele on võimalik hankida helkivad kingapaelad.
Tavalise helkurvesti asemel soovitab Grünberg kanda helkurribaga neoonkollaseid trakse. Samuti on saadaval helkivad prossid ja leedkõrvarõngad, mis helkurina ei klassifitseeru, kuid mida võib rõivastele kinnitada.
Grünbergi jutu järgi on korraliku helkuri pakendil CE-märgistus ehk sertifikaat, mis kinnitab, et kasutatud materjal vastab kõikidele nõuetele.
Ekspert märkis, et helkivaid tooteid, millel sertifikaati pole, tasub kasutada peale helkurite.
Helkurite kohta saab uurida kampaania "Olen silmapaistev" kodulehelt silmapaistev.ee.