Linnameeskond sai Transilt sauna

Pärnu linnameeskonna mängijad pidid täna oma väravast välja korjama seitse palli. Foto: Gertrud Alatare/

Eesti jalgpallimeistrivõistlustel kaotas Pärnu linnameeskond täna Rannastaadionil Narva JK Transile 1:7, olles lähedal hooaja negatiivsusrekordi kordamisele.

Mängu esimesed kümme minutit kompasid meeskonnad teineteist, kuid siis läks tegudeks.

Skoori avas 11. minutil Narva mängija Dmitrii Barkov, kes 12 minutit hiljem tõi tabloole seisu 0:2.

28. minutil hüppas Pärnu poolkaitsja Martin Vunk, tallad ees, tagant jalgadesse Transi mängijale German-Guri Lvovile, kes sai vigastada ja vahetati välja. Vunk teenis aga punase kaardi ja eemaldati mängust.

Poolaja lõpp kuulus täielikult külalistele. 39. minutil lõi Dmitry Proshin 0:3, 43. minutil Kirill Nesterov 0:4 ja kohtuniku antud üleminutil uuesti Proshin 0:5.

Ebaõnnestunud poolaja järel vahetas Pärnu meeskonna peatreener Marko Lelov välja väravavahi: Kristjan Tammet asus postide vahel asendama Hendrik Vainu.

Sellele vaatamata jätkas Trans teisel poolajal eduseisu kasvatamist, kui 60. minutil tõi Rizvan Umarov tabloole numbrid 0:6 ja 78. minutil tegi kübaratriki Barkov seisuks 0:7.

Pärnakad olid kinni tänavuse meistriliiga negatiivsusrekordi kordamises. Siiani suurima kaotuse sai Rakvere JK Tarvas, kui kaotas 23. augustil Paides sealsele linnameeskonnale samuti 0:7.

Vähemasti selles oli õnnejumal täna pärnakate poolt.

89. minutil tõmmati Narva meeskonna karistusalas maha Raido Leokin ja kohtuniku antud penalti realiseeris Rauno Tutk, tehes lõppseisuks 1:7.

Pärnu linnameeskond lõpetab meistriliiga üheksanda kohaga. Viimases voorus võõrustatakse tuleval laupäeval Rannastaadionil Tartu JK Tammekat. Pärast seda ootavad pärnakaid üleminekumängud liigasse püsima jäämise nimel.