Postiettevõtetes töötavad jõulueelsel ajal inimautomaadid

Hele-Kai Valtenberg
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Pildil Tallinnas Viru keskuse pakiautomaadi juures abistav kuller.
Pildil Tallinnas Viru keskuse pakiautomaadi juures abistav kuller. Foto: Küllike Rooväli / Postimees

Jõuluaeg on pakkide saatmise tipphooaeg, mil pakiautomaate kasutatakse suvisega võrreldes mitu korda rohkem. Kuna saadetiste hulk on suurem kui kappide arv, toimetavad pakiautomaatide juures abilised.

Olenemata pakiautomaatide arvukusest ja suurusest ei mahu kõik saadetised enam jõulude eel kappidesse ära. "Seetõttu tegutsevadki pakkidest tulvil Omniva pakiautomaatide juures kullerid, kes annavad inimestele nende saadetised kohapeal üle," rääkis Omniva kommunikatsioonispetsialist Mattias Kaiv.

"Kogu Eestis on praegu päkapikke automaatide juures kümmekond, umbes kuus–seits neist Tallinnas," täpsustas Kaiv. "Peale selle näeme, et paljud piirkonnad on automaadimahutavuse poolest juba piiri peal. Kuna jõulueelsel nädalal kogused kasvavad, on oodata, et ülemahtudega automaate ja päkapikke nende kõrvale lisandub lähiajal mitu."

Tagasi üles