T, 29.11.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Linnameeskonna asemel hakkab Premium-liigas pallima Pärnu Vaprus

Andris Tammela
, reporter
Linnameeskonna asemel hakkab Premium-liigas pallima Pärnu Vaprus
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Linnameeskond (kollases) pakkus fännidele nii ilusaid kui kurbi hetki. Uuel hooajal asendab neid Pärnu JK Vaprus.
Linnameeskond (kollases) pakkus fännidele nii ilusaid kui kurbi hetki. Uuel hooajal asendab neid Pärnu JK Vaprus. Foto: Gertrud Alatare/

Eesti jalgpalli liidu teatel pallib eeloleval aastal Eesti jalgpallimeistrivõistluste kõrgemas seltskonnas laiali mineva Pärnu linnameeskonna asemel Pärnu JK Vaprus.

„Teatavasti loodi Pärnu linnameeskond 2011. aastal kolme klubi - Pärnu JK, Pärnu JK Vaprus ja Pärnu SS Kalev - koostöös just Pärnu JK Vapruse liigakoha asemel,“ rääkis jalgpalli liidu pressiesindaja Mihkel Uiboleht. „Järgnenud aastate jooksul on linnameeskonda juhitud ühiselt läbi Pärnu jalgpalliklubide liidu.

Et pärast 2016. aasta hooaja lõppu seadis Pärnu JK endale eesmärgiks iseseisvalt tippjalgpalli jõudmise ja kuigi Pärnu JK oli valmis jätkama linnameeskonna osana ka järgnevatel hooaegadel, siis pärast seniste toetajatega lepingute lõppemist otsustas Pärnu jalgpalliklubide liit konsensuslikult, et juba alates hooajast 2017 jätkab Premium-liigas Pärnu JK Vaprus. Pärnu JK jätkab osalemist oma esindusmeeskonnaga II liigas."

Pärnu jalgpalliklubide liit esitas vastava pöördumise Eesti jalgpalli liidu juhatusele, mis tegi eriotsuse lubada Pärnu JK Vaprus mängima Premium-liigasse Pärnu linnameeskonna asemel litsentsita. Pärnu JK Vapruse duubelmeeskonnaks saab Esiliiga B-s mängiv Vändra JK Vaprus, II liigas jätkab aga Pärnu JK Vaprus II.

"Muudatus on kahtlemata suur ja kõik on liikunud suhteliselt kiiresti, aga oleme valmis võtma vastutuse," kinnitas Pärnu JK Vapruse juhatuse esimees Jaak Roosson. "Meil on olemas linna tugi ja loodame, et Pärnu linnameeskonna liikmesklubid võimaldavad oma mängijatel, kes eelneval perioodil mängisid linnameeskonnas, jätkata Premium-liigas ka Vapruse eest."

Linnameeskonna juhatuses Vaprust esindanud Karl Palatu lisas, et sisuliselt lõpetab linnameeskond kui selline eksistentsi, kuid senise koosseisuga loodetakse jätkata Vapruse nime all.

„Oluline on, et Pärnu noortel mängijatel oleks endiselt Eesti kõrgemas liigas väljund, kust edasi areneda,“ ütles Palatu. „Loodan, et jätkavad kõik mehed, kel on Premium-liigas juba paariaastane kogemus. Lahkusid küll laenul olnud ja Henri Hanson suundus Paide linnameeskonda.“

Eesti jalgpalli liidu president Aivar Pohlak, märkis et ennekõike on tal heameel, et Premium-liiga koosseis ei saanud tagasilööki. „Loodame, et taastekkiv konkurents kahe Pärnu klubi vahel aitab kaasa Pärnu jalgpalli sportliku hiilguse taastamisele," lausus Pohlak.

"Tänan kõiki toetajaid, kes Pärnu linnameeskonna toimimisele kaasa aitasid," ütles Pärnu linnameeskonna president Raio Piiroja. "MTÜ Pärnu jalgpalliklubide liit jätkab oma teiste jalgpalliliste funktsioonide täitmist Pärnus."

Märksõnad
Tagasi üles