Sisukord
Paberleht
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Peter Hunt peab eeskuju võtma Rannahotellist

1 min lugemist

Pärnu linnavalitsus lubab Ranna puiestee 9 kinnistule planeerida neljakorruselise hotelli, mille arhitektuurne ilme ja liigendatus oleks mere poolt vaadates Rannahotelliga sarnase fassaadipikkusega eraldi paistvates mahtudes.

Tellijale

Ranna puiestee 9 asub alal, kuhu ehitatavad hooned ei tohi muinsuskaitse nõuete järgi ületada Rannahotelli kõrgust ega mahtu. Hotell, mida Peter Hunt kinnistule kavandab, on Rannahotellist madalam, ent siiani pole selgust, kuidas soovitud 200 numbrituba, restorani, spordikeskust, spaad, konverentsikeskust ja 25 meetri pikkust basseini kinnistule mahutada.

Linnavalitsus ja Hunt on kokku leppinud, et Ranna puiestee ja Side tänava nurgal asuvad puud säilitatakse. Kas aga projekteerima asutakse 12 aastat tagasi konkursi võitnud Emil Urbeli võidutööd täpsustades või kuulutab ta välja uue arhitektuurikonkursi, on abilinnapea Rainer Aaviku sõnutsi omaniku otsustada.

03.04.2020 05.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto