Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Galerii: Metsküla rahvamajas peeti ehedat kogukonnapidu

Lihula vallas Metsküla rahvamajas tähistas kohalik kogukond riigi sünnipäeva tavakohaselt ise enda rõõmuks ja korraldatud peoga. FOTO: Silvia Paluoja

Metsküla rahvamajas tähistas kohalik kogukond riigi sünnipäeva tavakohaselt enda rõõmuks korraldatud peoga, millest võtsid osa Pärnu maavanem Kalev Kaljuste ja Lääne maavanem Neeme Suur, kes mõlemad ütlesid kokkutulnuile tähtpäevakohased sõnad.

Tellijale Tellijale

Lihula vallavolikogu esimees Jaak Kastepõld arutles põgusas sõnavõtus koduvalla rahva ees, et ilusa juubeli künnisel riigi ja rahva olemuse ja selle üle, millisena näeksid Eestit need, kes võitlesid meie iseseisvuse eest vabadussõjas. Ilmselt märkaksid nad, et oleme jõudnud ajajärku, kus suure raha eest saab kõike, kõigel on hind, aga meid nagu eelnevaidki põlvkondi seob nähtamatu niit, oma keel ja kultuur, ja me oleme alles.

Selle nähtmatu niidi kinnitus oli Metsküla algkooli kõigi õpilaste ja Lihula valla segarahvatantsurühma Kirivöö esinemine vanas (ehitatud 1938) kulunud põrandaga rahvamajas, kus kogukondlik koosolemine lõppes lauake-kata-end-stiilis ja kodunt kaasa võetud suupisted surusid laua looka.

Tagasi üles
Back