Pärnu vibulaskja seljatas Türgis 107 konkurenti

Lauri Habakuk
Vibulaskja Reena Pärnat võitis nädalavahetusel Türgis Antalyas rahvusvahelisel turniiril K. Bagatir Spring Arrows 110 võistleja hulgas kolmanda koha. Foto: Eesti Vibuliit

Vibulaskja Reena Pärnat võitis nädalavahetusel Türgis Antalyas rahvusvahelisel turniiril K. Bagatir Spring Arrows 110 võistleja hulgas kolmanda koha. Segapaaride seas tuli pärnakas tallinlase Tanel Kaasikuga teiseks.

Tugeva tuule ja vihmasaju ajal kvalifikatsioonis lasi Pärnat 623 silma. See andis talle kolmanda asetuse ja otsepääsu 32 parema hulka.

1/16-finaaliga duelle alustanud Pärnat alistas kolm esimest vastast 6:2, 6:0 ja 7:3. Poolfinaalis tuli tal tunnistada Türgi vibulaskja Aybuke Aktuna 6:2 paremust. Pronksimatši Pärnat võitis 6:4.

Triumfeeris Rio olümpiamängude hõbemedalist sakslanna Lisa Unruh.

Vibulaskjad Reena Pärnat ja Tanel Kaasik võitsid Türgis Antalyas rahvusvahelisel turniiril hõbemedali. Foto: Eesti Vibuliit

Segavõistkondade kvalifikatsioonis andis Eesti rekordile kaheksa punktiga alla jäänud 1258 silma Pärnatile ja Kaasikule kolmanda asetuse. Veernadfinaalis alistasid nad 6:2 Aserbaidžaani.

Poolfinaalis suursoosik Saksamaa vastu näitasid Pärnat ja Kaasik külma närvi. Kui eestlased olid 0:4 taga ja sakslased võinuks iga järgmise seeriavõiduga matši võita, suutsid nad jõuda viigini.

Seejärel sai igaüks lasta lisanoole. Mõlemad tiimid kogusid kahe lasuga 17 silma. Eestlased viis finaali nool, mis oli tsentrile lähemal.

Finaalis pidid nad tunnistama Türgi tiimi 6:2 paremust.

Naiskondade arvestuses sai Pärnat Bessi Kasaku ja Alexandra Põllumäega neljanda koha. Eesti meeste koondis võitis hõbeda.

Võidukad Eesti vibusportlased nädalavahetusel Türgis Antalyas rahvusvahelisel turniiril K. Bagatir Spring Arrows: Märt Oona (vasakult), Tanel Kaasik, Reena Pärnat ja Karl Kivilo. Foto: Eesti Vibuliit

Vibulaskmise väljalangemisvõistlustel võidab duelli sportlane, kes kogub esimesena kuus punkti. Lastakse kolme noole kaupa. Seeriavõit annab sportlasele kaks punkti, viigi korral saavad mõlemad võistlejad punkti.

Võistkonnavõistluses laseb iga sportlane seerias kaks noolt. Sealgi annab seeriavõit kaks punkti ja võisteldakse kuue punktini.

Duellide paarid pannakse paika kvalifikatsiooni tulemuste põhjal. Kvalifikatsioonis lasevad vibusportlased 72 noolt. Täiskasvanute arvestuses lasevad vibulaskjad 70 meetri kauguselt.

Videost näeb Pärnati ja Kaasiku finaali alates 1:09:00 ja autasustamist alates 2:25:00: