Skip to footer
Saada vihje

Kiriku õpetus jõuab intellektipuudega noorteni

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Rando Lillepal on kogemusi nii vaimulikus kui pedagoogilises töös.

Pärnu praostkonna vikaar-diakon Rando Lillepa teeb rõõmuga tööd Pärnus elavate intellektipuudega noortega, kuna tema arvates on kõigil inimestel õigus vaimulikule elule.

Pärnumaa kirikutes diakoni ja kristlikes noorte leerilaagrites kasvatajana töötanud Lillepa kohtus intellektipuudega noortega eelmise aasta septembris ja oktoobris leerilaagris.

Eliisabeti kiriku õpetaja Enn Auksmanni ja EELK intellektipuudetöö koordinaatori Tiina Ooli soovitusel alustas ta tööd esmalt MTÜ Maarjakodu noortega ja jaanuaris Pärnu toimetulekukooli vanemate õpilastega.

“EELK diakooniatöö tegeleb intellektipuudega noortega süvenenumalt paar aastat ja seda tööd kirikus teeb Eestis praegu kolm inimest,” selgitas Lillepa. “Kuna olen töötanud 17 aastat kirikus ja kaheksa aastat koolis, oli sellist laadi teenimistöö mulle tuttav ja võtsin katsumuse hea meelega vastu.”

Lillepa räägib Maarjakodu elanikele kaks korda kuus kiriku tähtpäevadest ja kristlikest väärtustest, peale selle meisterdatakse, lauldakse ja palvetatakse.

Toimetulekukoolis on tunnid kord kuus ja nende keskmes õpetamine.

Igas vanuses vaimupuudega inimestega puutub Lillepa kokku Tammiste hooldekodus, hoolekojas Fööniks ja Villa Mare pansionaadis palvusi pidades.

Palvusi ja piiblitunde annab kirikuõpetaja Tori Kodus ja Vändra hoolekandekeskuseski.

“Mulle on see tegevus olnud väga meeldiv, sest need inimesed on väga sõbralikud ja avatud. Nad tahavad suhelda ja on väga rõõmsad, kui keegi vaimulikel teemadel nende küsimustele vastab,” tunneb Lillepa oma töö üle heameelt. “Neil puuduvad eelarvamused kristluse suhtes. Eriti tore on Maarjakodus ja toimetulekukoolis, kus mind oodatakse rõõmuga ja kuulatakse väga tähelepanelikult.”

Maarjakodu juhataja Eva Grigori sõnutsi ootavad nende maja noored Lillepa tulekut väga.

“Kindlasti on Randol suur roll meie noorte eneseväärikuse tõstjana: inimene tuleb väljastpoolt maja ja arutleb, kaasates neid olulistel teemadel,” rääkis Grigor ja lisas, et Lillepa ei räägi noortega lihtsustatud viisil, vaid kui võrdsete partneritega. “Sellise suhtumise ja võrdväärse suhtlemise tajuvad meie inimesed kohe ära ja on vastuseks püüdlikud ja huvitatud vestluskaaslased. Peale selle loomulikult hariv pool, mis kaasneb Rando vestlusringidega.”

Intellektipuudega noorte kristlikku teenimist rahastab EELK.

Lillepa tööleping kehtib esialgu juunini, kuid ilmselt see jätkub, sest tema sõnutsi kuulub vaimuliku elu võimaldamine inimõiguste hulka.

Kommentaarid
Tagasi üles