T, 6.12.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Tihemetsa metsad lähevad Luua alla

Eno-Gerrit Link
, veebilehe toimetaja
Tihemetsa metsad lähevad Luua alla
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Mets.
Mets. Foto: Berit-Helena Lamp

Tuleva aasta algusest hakkab Pärnumaa kutsehariduskeskuse Tihemetsa metskonna metsi haldama Luua metsanduskool.

Niisuguse otsuse langetas Haridus- ja Teadusministeerium aprillikuu lõpul.

Haridusministeeriumi kutsehariduse osakonna asejuhataja Teet Tiko sõnutsi tekib nii ühtne metsandusõppe praktikabaas.

"Kuna Pärnumaa kutsehariduskeskus koondas õppijate arvu vähenemise tõttu sel sügisel metsanduse valdkonna õppe Pärnusse, tuli lahendada ka Tihemetsa metsa saatus. Parimaks variandiks oli metsade üleandmine metsanduse kutseharidust andvale Luua metsanduskoolile, kes hakkab neid metsi kasutama tulevaste metsameeste väljaõppes praktikabaasina," selgitas Tiko.

Pärnumaa kutsehariduskeskuse direktor Riina Müürsepp ütles, et muutused ei tähenda metsandushariduse lõppu Pärnumaal. "Kool jätkab metsanduse valdkonnas täiendkoolitusi ja õpipoisiõpet PRÕM projekti raames. Oluliselt laiendame koostööd ka Luua metsanduskooliga," lausus Müürsepp.

Luua metsanduskooli direktori Haana Zuba-Reinsalu sõnul tähendab  hallatava metsamaa pindala suurenemine Luua metsanduskoolile eelkõige paremaid võimalusi õpilaste praktilise õppe korraldamiseks, kuid enne õppetöö alustamist tuleb lahendada mitmeid praktilisi probleeme. "Kõige esimese tegevusena tuleb meil end Tihemetsa oludega väga hästi kurssi viia. Juba mai keskel kohtume Tihemetsa metskonna inimestega ning arutame üheskoos tulevikku. Meeles tuleb pidada ka seda, et tegelikult toimuvad muutused metsamaade halduses alles tuleva aasta alguses, kuni selle ajani on aeg plaane teha ja tulevikku kavandada. Usume, et Luua metsanduskool suudab Tihemetsa metsandust elavdada. Samuti hakkavad Tihemetsas tegutsema meie praktikandid, keda tuleb toita ja majutada. Selles osas loodame kohalike turismiettevõtjate peale, kellega saaksime teha mõlemale poolele kasulikku koostööd turismihooajavälisel ajal," seletas Zuba-Reinsalu.

Pärnumaa kutsehariduskeskuse Voltveti koolituskeskuses suleti eelmise aasta septembris. Voltveti mõis anti üle RKASile, Tihemetsa metsakonna saatus jäi kevadeni lahtiseks.

Tagasi üles