N, 30.11.2023

Mänguterapeut õpetab mänguga viha võitma

Veste Roosaar
, toimetaja
Facebook
Comments
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Mänguterapeut Emma Moat õpetab Pärnus laste varjupaikade töötajatele, kuidas aidata lastel vihaga toime tulla.
Mänguterapeut Emma Moat õpetab Pärnus laste varjupaikade töötajatele, kuidas aidata lastel vihaga toime tulla. Foto: Triin Lumi

Pärnus Scandic Rannahotelli konverentsikeskuses on käimas kahepäevane üle-eestiline laste turvakodude töötajate koolitus „Mänguterapeutilised tehnikad vihaga toimetulekul”, mida viib läbi professionaalne mänguterapeut Emma Moat Inglismaalt.

Kursus tutvustab mänguterepeutilisi lähenemisviise, mille eesmärk on aidata lapsel endas toimuvast teadlikuks saada ning oma emotsioone ja mõtteid väljendada.

Koolitusest võtavad osa seitsme laste varjupaiga töötajad Pärnust, Tartust, Tallinnast, Harjumaalt ja Ida-Virumaalt. See toimub MTÜ SEB Heategevusfond eestvedamisel ja sel korral koostöös Annely Sootsi Koolituse Tervisekooliga.

SEB Heategevusfondi tegevjuhi Triin Lumi ütlust mööda on väga oluline toetada turvakodudes töötavate inimeste enesearengut, et neil oleks rohkem teadmisi sellest, kuidas olla lapsele toeks tema kriisihetkel – et neid paremini mõista ja aidata.

“Üks suuremaid väljakutseid turvakodude töötajatele on lapsed, kes kasutavad oma haigetsaamise, viha ja agressiivsusega toimetulekuks meetodeid, mis teisi või neid endid kahjustavad,” rääkis Lumi.

Koolitaja Emma Moat on hariduselt õpetaja, kes pärast õpinguid töötas 14 aastat eri kirjastustes Inglismaal. Mõistes, et tema tõeline kutsumus on töötada lastega, eriti individuaalteraapia rahutute lastega, läbis ta Ühendkuningriigi suurima mänguteraapia assostiatsiooni (PTUK) mänguterapeudi väljaõppe. Tal on Warwicki Ülikooli BA kraad draama ja hariduse alal ning ta on omandamas praktikal põhineva mänguteraapia diplomit Mängu- ja Lapsepsühholoogia Akadeemias (Academy of Play and Child Psychology).
 

Facebook
Comments
Tagasi üles