Sisukord
Paberleht
Paberleht

Balti riikide peaministrid istusid Kihnus külgkorvi

3 min lugemist
Balti peaministrite kultuurireisil olijad on jõudnud Kihnu muuseumi ette, esimesena Mare Mätase juhitud külgkorv peaminister Jüri Ratase ja tema abikaasa Karin Ratasega. FOTO: Mailiis Ollino

Kihnlased haarasid laupäeval saart väisanud Balti riikide peaministrid ühes abikaasadega Metsamaa pärimustalu õuemurul tantsuringi, et kõrged külalisedki saaksid osa pärimuskultuurist Liivi lahe suurimal saarel. Legendaarne laululooja Kihnu Virve esitas oma lapselapse Reenaga ülimenuka ja rahva südamesse kinnistunud “Meri on, meri jääb ...”.

Tellijale Tellijale

Kihnus tantsivad enamasti naised ringis ja kui pillid koos ansambliga Kihnu Poisid hüüdma hakkasid, algasidki “Kalamies”, “Neljäpuari”, “Aissa”, “Kihnumua”. Virve Köstri lapselapse Reena partner sõrmetantsus oli meie valitsusjuht Jüri Ratas, pillimees Juliuse paariline aga peaministri abikaasa Karin Ratas.

Päike lõõskas, higi voolas, äikesetorm oli kaugel ja vahepeal seletas folklooriansambli Kihnumua juhataja Katrin Kumpan, mis tähendus on kihnlastele ühel või teisel tantsul-laulul.

20.10.2020 21.10.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto