Illegaalsed ehitajad saadetakse riigist välja

Üleeile korraldasid politsei- ja piirivalveamet ning maksu- ja tolliamet reidi Pärnus, kus kontrolliti kolme ehitusobjekti.

Tellijale

“Ühel objektil töötas neli kolmandast riigist pärit inimest, kel puudus seaduslik alus Eestis töötada ja kes püüdsid vältida ametnike kontrolli. Meeste suhtes alustati väärteomenetlus ning kolmele neist koostati ettekirjutus vabatahtlikuks lahkumiseks Schengeni territooriumilt ja kohaldati sissesõidukeeld Schengenisse,” ütles Lääne prefektuuri piiri- ja migratsioonijärelevalvetalituse juht Margo Peters.

“Ettevõtted peaksid veenduma, et nende töötajad oleksid nõuetekohaselt registreeritud. Kui avastame objektilt registreerimata töötajad, ei saa nad tööd jätkata. See võib kaasa tuua tööseisakuid ja objektid ei pruugi õigeks ajaks valmida. Seda näitlikustab hästi juhtum, kus töötajad pidid loa puudumise tõttu katkestama katuse ehituse. Kui katuse ehitus pooleli jääb, võivad ilmastikuolud tuua kahjusid elanikele ja ettevõtetele. Kui töötajad on registreeritud, on nii tööandjal kui ka töö tellijal kindlus, et seisakuid kontrollkäigu tulemusena ei teki,” rääkis Peters.

Tagasi üles