Pärnu keskraamatukogus kõlasid oktoobris Eesti Vabariigi 100.aastapäevale pühendatud luuletused . Foto: Erakogu

​Tänavusel võistlusel, mille organiseerisid Pärnu Tammsaare kooli vene keele ja kirjanduse õpetajad, osalesid Tammsaare kool, Rääma põhikool, Vanalinna põhikool, Koidula gümnaasium ja ühisgümnaasium.

Žüriisse kuulusid Pärnu keskraamatukogu töötaja Irina Golenkova, Tammsaare kooli logopeed Jelena Paegle ja ühisgümnaasiumi vene keele ja kirjanduse õpetaja Irina Oad.

Hinnati õpilaste ettelugemist ja ilmekust. Tähtsaim kriteerium oli see, kui hästi mõistsid osalejad enda valitud luuletust. Esines 43 õpilast.

5.–6. klasside (vene õppekeelega kool) õppurite seas saavutas esikoha 6. klassi õpilane Maria Viktoria Last, keda juhendas J. Beljankova.

Teise koha sai 5. klassi õpilane Igor Voloshyn, kelle juhendaja oli õpetaja T. Klevtsova.

Kolmanat kohta jäid jagama läks 5. klassi õpilane Kristina Ljaškola ja 5. klassi õpilane  Melissa Vingisaar. Mõlemat tüdrukut juhendas Klevtsova.

7.–9. klasside (vene õppekeelega kool) arvestuses saavutasid esikoha 9. klassi õpilane Ilja Kisseljov, tema õpetaja on Beljankova.

Teiseks tuli 9. klassi õpilane Andrei Babenko (õpetaja Beljankova).

Kolmandat kohta jäid jagama 7. klassi õpilane Nikita Jezerski (õpetaja Beljankova) ja 8. klassi õpilane Denis Gorškov (õpetaja Klevtsova).

Eesti õppekeelega koolide 7.–9. klasside seas võitis Vanalinna põhikooli 8. klassi õpilane Dmitri Lazarski, teda juhendas K. Golovanova.

Teist kohta jäid jagama Rääma põhikooli 9. klassi õpilane Maarja Ventsel ja Rääma põhikooli 9. klassi õpilane Heldin Riga. Mõlemat neidu juhendas M. Pašina.

10.–12. klasside arvestuses võitis Pärnu Koidula gümnaasiumi lõpuklassi õpilane Sirly Rogatkin (õpetaja I. Mandrõko).

Teiseks tuli ühisgümnaasiumi abiturient Polina Avakjan, keda juhendas õpetaja S. Tammekivi.

Kolmas koht läks ühisgümnaasiumi 12. klassi õpilasele Karolina Zelinskajale (juhendaja S. Tammekivi).

Publiku lemmikuks osutus Koidula gümnaasiumi õpilane Rogatkin.

Enne konkursi algust esines ühisgümnaasiumi ansambel, mille solist Simon Oja esitas laulu "Eesti muld ja Eesti süda".

Pärnu keskraamatukogus kõlasid oktoobris Eesti Vabariigi 100. aastapäevale pühendatud luuletused. Foto: Erakogu.