Sisukord
Paberleht
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Metsamaa pärimustalu vahetab riigi juubeliks kuube

2 min lugemist
Kihnus Rootsikülas on käsil “EV 100” juubelikingituse valmistamine – Metsamaa talumaja remont. FOTO: Urmas Luik

Kihnu Jõnnu sünnikülas Rootsikülas vahetab kuube talumaja, millest on kujunenud saarel pärimuskultuuri süda. Eaka maja vuntsib arhitekt Jaak Huimerinna projekti järgi üles Kihnu Majanduse OÜ, tellija on SA Kihnu Kultuuriruum, mis teeb sellega kingituse koduriigi juubeliks.

Tellijale

Töö suure ilmasõja ajal ehitatud tüüpilise Kihnu talumaja juures on mahukas. See algas hoone palkideni paljaks koorimisest ja uue vundamendi valamisest, et tuul ei poeks enam põranda alla. Jõulukuus võetakse pika rehealusega majalt nõukogudeaegsest eterniidist müts, mille asemele laotakse rookatus.

Kihnu Kultuuriruumi juhataja Mare Mätase jutu järgi vahetatakse hoone uuendamise esimeses etapis maja vooder ja uksed-aknad, mis tulevad täpselt sellised nagu seni, et säiliks saarele omane arhitektuur. Kuigi tuleb teha mööndusi autentsuses, sest päästeameti nõudeid järgides on tarvis paigaldada vaheliku asemele lisauks, pööningust teise korruse väljaehitamisel loobuda kaunist rõdust ja ehitada varuväljapääsuna trepp.

27.02.2020 28.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto