Sisukord
Paberleht
Paberleht

Trepp tõuseb Tuhu soo kohale

2 min lugemist
Torn on omapärase välimuse ja heleda kanga varjus galeriina viie meetri kõrguse platvormini kulgeva trepiga. FOTO: Urmas Luik

Taevavõlvi lillakaskollaseks värviv päike heidab loojumise eel särava pilgu üle Tuhu soo ja selle laudtee algusesse kerkinud Trepile, millelt kohalik Kiska küla mees pikksilmaga ümbrust uurib.

Tellijale Tellijale

“Varem oli siin ka vaatetorn. See lagunes ära, aga nüüd on asemele ehitatud tõeline meistriteos,” ütleb mees, pakib pikksilma kotti ja astub kindlaid astmeid pidi allapoole. Sinna, kus maanteeni viiv lai laudtee on osaliselt vee all nagu kogu raba. Veidi aja pärast on kuulda, kuidas autorattad üle kruusatee lainetavas vees pladisevad, justkui aerutaks keegi järvel.

Viie meetri kõrguselt avaneb vaade kidurate mändidega Tuhu maastikukaitsealale, mis võtab enda alla 3710 hektarit ja moodustati 1981. aastal eelkõige suure madalsoo kaitseks. Riigimetsa majandamise keskus (RMK) on siia ehitanud veidi üle kilomeetri pikkuse laudtee, mille üks harusid jõuabki välja vastse trepptornini, mis ametlikult avatakse eeloleva laupäeva pärastlõunal.

30.09.2020 01.10.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto