Kepihoop põhjustas eluohtliku vigastuse

jaga E-post prindi artikkel saada vihje loe ja lisa kommentaare

Jalutuskepp. Foto on illustreeriv.

FOTO: PRIIT SIMSON/PM/SCANPIX BALTICS

Mullu mais läks Audru vallas napsitamine käest ära, välkusid käed ja jalutuskepp.

Eelmise kuu lõpus mõistis Pärnu maakohus Robini-nimelise mehe süüdi raske tervisekahjustuse tekitamises ja määras talle nelja ja poole aasta pikkuse vanglakaristuse.

Kuna tänavu juulis tabas politsei sama mehe autoroolist purjuspäi ja juhtimisõiguseta, mõistis kohus talle üksikkaristustest raskemat suurendades liitkaristuseks viieaastase vangistuse. Lühimenetluse tõttu lühenes see kolme aasta ja nelja kuuni.

Sellegipoolest pidi vägivallatseja olema trellide taga ainult kolm päeva ehk eelvangistuse aja. Kohus ei pööra karistust täitmisele, kui Robin ei pane viie aasta jooksul toime järgmist kuritegu.

Lääne ringkonnaprokuratuur süüdistas Robinit selles, et mullu 14. mai õhtul lõi ta kannatanut vähemalt kahel korral käte ja jalutuskepiga rindkerre ja ohver kukkus.

Lääne ringkonnaprokuratuuri pressiesindaja Liivi Reinholdi sõnutsi tekkis eluohtlik vigastus löömise tagajärjel. "Delikaatsete isikuandmete kaitseks ei saa vigastuse täpset iseloomu kirjeldada," lisas Reinhold.

Reinhold kinnitas, et konflikt tekkis alkoholitarvitamise käigus.

Vägivallatsemise osas süüdistas Lääne ringkonnaprokuratuur Robinit niisuguse paragrahvi alusel, mis käsitleb raske tervisekahjustuse tekitamist, kui sellega on põhjustatud oht elule. Karistusseadustik näeb selle eest ette nelja- kuni 12aastase vangistuse.

Autoroolist tabati juhiloata ja purjuspäi kiirust ületanud Robin tänavu 1. juuli lõuna aegu Audru vallas Audru–Lavassaare–Vahenurme tee 10. kilomeetril. Politseinikud tuvastasid Robini liitris väljahingatavas õhus alkoholi 0,78 milligrammi liitri kohta. See on kriminaalne joove.

Tagasi üles